zmiana dedyka

Po 3 latach owocnej dzierżawy serwera ns33001.ovh.net zrezygnowałem z dziadziusia. Sprawował się dzielnie 🙂 na tyle lat zdechł tylko raz na trochę /naprawili szybciutko/, a zapewniam że popracował ciężko 😦 czasami nawet za ciężko i nie wyrabiał się biedaczek jak dodatkowo logi na koniec miesiąca przetwarzał.
Teraz radyjko, forum, blogi, kilka stronek internetowch z dziadziusia przeniosłem na żwawszą maszynkę o lepszym łączu, właśnie głównie o łącze chodziło bo radyjko się już dusiło na 20 megabitach 🙂 co prawda z 5 adresów IP dziadziusia mam teraz tylko 1, ale cóż w sumie nie stanowi to dla mnie problemu, nie muszę mieć kilku ipków na maszynie.
Nie wiem czy nie za bardzo się wiążę z OVH w sumie przeniosłem do nich już prawie wszystko od różnych dostawców, ale widzę jak się rozwijają, jak zaczynałem z nimi współpracę to mieli różne babole, kilka co mnie dręczyły poprawili 🙂 teraz nawet w niedzielę odbierają telefony, tak więc poziom wygody wzrósł znacząco.
Myślę często nad dywersyfikacją bo trzymanie wszystkiego u jednego dostawcy ma dobre i złe strony, chyba jednak to co trzymam obecnie „na stanie” nie wymaga aby mieć kilku dostawców. Kiedyś jak tych radyjek miałem więcej było to istotne żeby się rozchodziło przez kilku dostawców, wzrastała niezatykalność łącza itd. ale teraz jak mam 100 megabitów na serwer gdzie siedzi jedno radio i nie ma żadnej transmisji TV to nie ma problema i jak padnie to tylko jedno jakby co, a że serwer poza moim fizycznym zasięgiem…

Na koniec pochwała dla OVH polecam

dla równowagi informuję że płatne usługi interii są niższej jakości niż darmowe a admin do którego w końcu dostałem nawet komórkę /opiszę to kiedyś bo o tej akcji nie pisałem a poglądowa jest ;)/ miał niestety wiedzę chyba niewiele większą od amatora – praktyka jakim jestem ja.


__Z_m_i_a_n_a__ adresu bloga teraz prowadzę go pod adresem:

http://arek.bibliotekarz.com

Zagłosuj w Katalogu Bibilolubów

Głosuj na biblioteką w Katalogu Bibliotek
Głosuj w Katalogu Bibliotek

Miniblog z mojego twittera

Archiwum chronologiczne

Luty 2009
Pon W Śr Czw Pt S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728  

Foty biblioteczne ;)

RSS Ostatnio dodane książki w Antykwariacie Ekslibris

  • Błąd: kanał prawdopodobnie nie działa. Spróbuj ponownie później.

Wymiana buttonami :)





Czytelnicy :)



%d blogerów lubi to: