powiedz NIE cenzurze w Polsce i w Europie

Dostałem maila – poruszył mnie bo ktoś coś robi, a nie przymyka oczy i rozpacza potem.

Ja idę bo to ważna sprawa! Być może będę dziesiąty albo piętnasty (jakoś brak mi przekonania o masowości akcji) ale nie robiąc nic poddałbym się bez walki. Wyobrażacie sobie jedyny właściwy internet, taki zgodny z polityką korporacji i dysydentów? ja tak, dlatego idę i zapraszam również Ciebie zrób to dla siebie i swoich dzieci.

Powiedz nie powstającej cichcem cenzurze internetu, to przecież jak palenie niewygodnych książek.

Zresztą niech się mail-zaproszenie broni sam, oto on:

Subject: [ZE] UE chce ograniczyć dostęp do internetu! demonstracja 3 maja

Wolny dostęp do Internetu w Europie jest zagrożony! W rocznicę uchwalenia naszej konstytucji – przyjdź na demonstrację! 3 MAJA 2009 Godzina 12:00 Warszawa pl. Konstytucji Patronat nad demonstracją objęła Polska Partia Piratów oraz Stowarzyszenie „Lepszy Świat”. Już 5 maja odbędzie się głosowanie w Parlamencie Europejskim dotyczące tak zwanego Pakietu Telekomunikacyjnego.

Brukselscy politycy postanowili ograniczyć nam dostęp do Internetu i podzielić go na tak zwane „pakiety”.

Co to oznacza:

  • – dostawcy Internetu będą mogli legalnie ograniczać liczbę stron jakie można przeglądać oraz będą mówić ci kiedy możesz korzystać z określonych usług.
  • – twoje prawo do dostępu i dodawania treści będzie mocno ograniczone.
  • – twoja wolność wypowiedzi zostanie mocno ograniczona
  • – odcinanie dostępu do Internetu „piratom” tak naprawdę nie ograniczy tego zjawiska
  • – rozwiązaniem jest tylko obniżenie cen produktów komercyjnych lub zmiana sposobu ich dystrybucji
  • – dostęp do kultury, rozrywki, informacji, bezpłatnej komunikacji zostanie ograniczony zwłaszcza osobom z mniej zasobnymi portfelami
  • – pod pretekstem kontroli nad przepływem muzyki, filmów, rozrywki prawdziwą ofiarą będzie cały Internet, użytkownicy i demokratyczny, nieograniczony dostęp do informacji oraz dóbr kultury.

Więcej informacji: http://www.partiapiratow.org.pl/node/31 Zapisy te łamią podstawowe prawa zapisane w naszej konstytucji: Art. 54. mówi: 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane(…)

To nie pierwsza próba ograniczania wolności w dostępie do Internetu – dzieje się to nie tylko w krajach takich jak Chiny, czy Korea Północna: – rząd australijski próbuje kontrolować strony internetowe, które odwiedzać będą mogli jego obywatele: http://www.stopthecleanfeed.com/ – Unia Europejska nakazuje państwom członkowskim gromadzenie informacji o tym z kim kontaktują się ich obywatele: http://orwell.blog.pl/– państwo chce poznać treść korespondencji internetowej Amerykanów: http://www.fronda.pl/news/ Podpisz petycję do polskich europarlamentarzystów na stronie: http://stopcenzurze.wikidot.com/

[…] zainteresowanym mogę przesłać całość /arek

Pamiętajmy- długich weekendów będzie jeszcze wiele, WOLNEGO INTERNETU ZA ROK MOŻE JUŻ NIE BYĆ! Przyszłe podwyżki cen usług internetowych i nasza wolność są chyba warte ceny biletu PKP? pozdrawiam Gosia Kamińska Stowarzyszenie „Lepszy Świat tel. 609 310 665 http://www.lepszyswiat.org.pl

Do zobaczenia na demonstracji (będę w nowej fryzurze ;))


__Z_m_i_a_n_a__ adresu bloga teraz prowadzę go pod adresem:

http://arek.bibliotekarz.com

Zagłosuj w Katalogu Bibilolubów

Głosuj na biblioteką w Katalogu Bibliotek
Głosuj w Katalogu Bibliotek

Miniblog z mojego twittera

Archiwum chronologiczne

Kwiecień 2009
Pon W Śr Czw Pt S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Foty biblioteczne ;)

RSS Ostatnio dodane książki w Antykwariacie Ekslibris

  • Błąd: kanał prawdopodobnie nie działa. Spróbuj ponownie później.

Wymiana buttonami :)

Czytelnicy :)%d blogerów lubi to: