pulowerek

Tak sobie patrzę na kolejny tekst opublikowany w pulowerek.pl i sobie myślę, przyjemna inicjatywa 🙂 Poczytałem, poczytałem, i się zastanawiam czy mógłbym coś ciekawego im podsyłać skoro szukają redaktorów? Zastanawiam się również co zrobią jak już wyczerpią oklepane tematy i filmiki z netu, jak będą funkcjonować dalej? Zapowiadają się ładnie, ale mają treści hmmm… dość popularne. Pewnie niebawem pojawi się Conan Bibliotekarz i Ninja Bibliotekarz a zaraz po nich Rex Libris 🙂

Chyba puszczę im maila z zapytaniem o przyszłość o jakieś plany rozwoju. Jestem zainteresowany dołączeniem do fajnej grupy, ale mającej konkretną wizję na przyszłość bo budować dla budowania, to już się nabudowałem 🙂

Gratulacje dla Bibli zaakceptowali jej bloga do linkowni na dzień dobry, w jednym z pierwszych postów, ale co ciekawe nie opatrzyli linkiem (zresztą kilku innych też nie). Rodzi się pytanie czy to błąd? czy aż tak szkoda im linkowania z ich stron (bo wiadomo PR wtedy spada ROTFL)

Mam nadzieję że to jest jednak błąd, a nie walka o pozycję w googlach bo i z kim mieli by walczyć ? nie znam innego serwisu po polsku skupiającego się na dostarczaniu bibliotekarzom rozrywki.

Mój blogasek ani bibliotekarz.com nie załapały się na adres we wpisie, o linku nie wspominając, więc widocznie moje treści są za mało bibliotekarskie albo za mało popularne i nieznane 😦 Znaczy się muszę popracować nad jakością i promocją tych adresów.

Podobno ich pingback działa zaraz się o tym przekonam 🙂

5 Responses to “pulowerek”


 1. 1 bibla 2 czerwca, 2009 o 11:42

  mój blog w linkach na pulowerku?
  a zaglądałam tam ostatnio.. sama szukałam ciekawych stron w linkach – nic nie było jeszcze.. ale że moją podłączyli to jestem zszokowana lekko..
  mój azyl przestaje być moim azylem 😦

  nie narzekam.. chyba..
  ale zaczynam mieć świadomość czytania tego bloga nie tylko przez osoby, które sie wpisują w komentarzach..
  a tam takie wypociny, często nic nie wnoszące..

 2. 2 jmonika 2 czerwca, 2009 o 2:02

  A propos linków to myślę, że prace nad tym jeszcze trwają i stąd ta sytuacja. Wczoraj do większości wymienionych tam stron linki jeszcze nie były aktywne:) Dziś już lepiej;)

 3. 3 Niedoszły Bibliotekarz 3 czerwca, 2009 o 6:27

  ciekawe piszą że trackbacki działają a ten się jakoś nie pojawia choć wordpress melduje że wysłał

  Może leży i czeka na akceptację (swoją drogą to mogli by napisać że moderują nie zastanawiałbym się czy to oni mnie nie lubią czy coś z wysyłka u mnie nie działa) a może nie działa cosik? poczekamy zobaczymy 🙂

 4. 4 MR 3 czerwca, 2009 o 7:02

  🙂 trackback z niewiadomego powodu nie działa, ale i tak zapraszam do współpracy przy pulowerku.

  @ – „Pewnie niebawem pojawi się Conan Bibliotekarz i Ninja Bibliotekarz a zaraz po nich Rex Libris” – a pewnie niebawem się pojawi, jednak większość odwiedzających stronę osób tego nie zna.
  @ – „wyczerpią oklepane tematy i filmiki z netu” też tak myślałem na początku, ale im głębiej w las tym więcej drzew. Zasoby są nieprzebrane.
  @ – „Chyba puszczę im maila z zapytaniem o przyszłość o jakieś plany rozwoju” – maila nie dostałem 😛 ale odpowiem – plany rozwoju, zwiększać zasięg oddziaływania wśród bibliotekarzy, integrować bibliotekarską blogosferę, podział tematyczny wśród redaktorów, co najmniej 1 tekst dziennie, zwiększenie wieści z rodzimego podwórka, Kwartalnik UkaDe, z czasem ewolucja w kierunku… hmmm no to zależy od woli redakcji i odbioru środowiska. Stawiam na elastyczność.
  @- „Rodzi się pytanie czy to błąd? czy aż tak szkoda im linkowania z ich stron (bo wiadomo PR wtedy spada ROTFL)
  Mam nadzieję że to jest jednak błąd, a nie walka o pozycję w googlach bo i z kim mieli by walczyć ?” – Monika ma rację, nie da się wszystkiego na raz zrobić, ja wiem zaraz się znajdzie jakiś perfekcjonista, ale no po dajcie czasu i dołóżcie rąk 🙂
  @ – „Mój blogasek ani bibliotekarz.com nie załapały się na adres we wpisie. Znaczy się muszę popracować nad jakością i promocją tych adresów.” – się załapie, ale ogólnie jestem przeciwny takiemu mnożeniu bytów w postaci blogów RSSowych. Mógłbyś jednak zająć się jednolitym formatowaniem, selekcją umieszczanych tam tekstów i popracować nad wyglądem, w czym służę pomocą jeśli potrzeba. Widzę, że to wordpress a ten przecież ma duże możliwości – przede wszystkim zmiana skórki na szerszą 🙂

  pozdrawiam.

  Mam nadzieję że dołączysz do redakcji pomimo drobnej konkurencyjności 😛 odezwę się na mail.

  Maciek Rynarzewski

 5. 5 Niedoszły Bibliotekarz 3 czerwca, 2009 o 1:29

  dzięki za wpis wiele wyjaśnia 🙂

  mail nie doszedł bo i nie wyszedł jeszcze, co tu dużo pisać żyję intensywnie 🙂 konkurencyjności jakoś nie widzę tu są moje wypociny a bibliotekarz.com to agregator który (z żalem stwierdzam) pobędzie w wersji alfa jeszcze sporo, bo niestety żeby robił to co miał robić (rozkładać po katalogach tematycznie itd.) to muszę plugin przepisać 😦 a na to już zupełnie czasu brak :(.


Comments are currently closed.__Z_m_i_a_n_a__ adresu bloga teraz prowadzę go pod adresem:

http://arek.bibliotekarz.com

Zagłosuj w Katalogu Bibilolubów

Głosuj na biblioteką w Katalogu Bibliotek
Głosuj w Katalogu Bibliotek

Miniblog z mojego twittera

Archiwum chronologiczne

Czerwiec 2009
Pon W Śr Czw Pt S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Foty biblioteczne ;)

RSS Ostatnio dodane książki w Antykwariacie Ekslibris

 • Błąd: kanał prawdopodobnie nie działa. Spróbuj ponownie później.

Wymiana buttonami :)

Czytelnicy :)%d blogerów lubi to: