Jeśli nie asfalt, to co?

W tamtym miesiącu się nie załapałem na napisanie w ramach GTWB 😦 ale w tym miesiącu dam radę 🙂

Proponuję granitowe płyty i żwirowo błotne (miejscami i czasami) alejki oraz puszystą trawkę.

Opiszę wam powrót po poprawce nieistotne z czego a następnie długich dysputach przy browarze na temat studiowania, kto jaki jest, czym jest czułość i innych dziwnych tematach. A może to było gadanie o przyjaźni? sam nie wiem? na pewno po części też.

Jak zwykle z uczelni wracam na piechotę trasa przyjemna ( google nawet na piechotę omija parki 😦 widać  g jak głupol) przez plac Zwycięstwa a może teraz Piłsudskiego,  Ogród Saski, i dalej przez Bankowy etc.

Skoncentrujmy się na wieczornej porze powiedzmy dwudziesta trzecia, ciemno, pomyślmy o prawdziwie letniej nocy, po deszczu ciepłej wilgotnej pachnącej lipami i resztą parku, delikatnym wietrzyku coś niesamowitego. Tak niespiesznie przechodząc w trójkę po granitowych płytach placu z daleka widzimy jak żołnierze z reprezentacyjnej czule zwani koniami (pewnie od tupania;)) zmieniają posterunki, a za nimi tryska światłem fontanna. Naprawdę jest piękna. Z radością podeszliśmy do niej i się zaczęło nasza naczelna fotografka roku swoje, a ja swoje, zgodziliśmy się co do tego że woda powinna być rozmyta ale jak skadrować fontannę to już prawie kłótnia była :). Baba o symetrii, o zasadach fotografii, o walących się w kadrze gotyckich wieżach, a dziad swoje o pięknie asymetrii i kunsztownie wybranym kluczowym elemencie w punkcie złotego podziału 🙂

Cóż to była za fajna sprzeczka! Noc ciepło piękny widok i zażarta dysputa o kadrowaniu fontanny – totalna abstrakcja, właśnie po to poszedłem na studia, po takie piękne wspomnienia 🙂 Nie wiem co w nas było takiego ale trzecia uczestniczka spaceru odsunęła się na bok i chyba się cieszyła tym przekomarzaniem, ubaw z nas miała po pachy zapewne. Nie wiedzieć czemu ale zmacała blat zegara słonecznego, czyżby nie miała śmiałości zrobić tego w dzień przy ludziach?

A potem aleja parkowa jedna, druga czuje się pod nogami że to park, chodzi się jakoś inaczej, czasem używa się trawy dla przyjemności „brodzenia” w niej. Tak zdecydowanie nie asfalt chce się pamiętać a właśnie tę chwilę, ten żwir alejki, stukot na granicie, tą miękką trawę.

Niniejszym wyzywam na pojedynek wszystkich fotorobów! a zwłaszcza naczelną fotografkę roku 🙂 Nagrodą będzie przekonanie się kto zrobi/zrobił najfajniejszą nocną fotkę fontanny w ogrodzie saskim. Linki do zdjęć proszę zostawiać w komentarzach. Jeśli moja zabawka robi nocne zdjęcia to też stanę dzielnie w szranki zapewne bez szansy na wygraną, ale aby udowodnić wyższość asymetrycznego kadru nad symetrycznym 🙂

5 Responses to “Jeśli nie asfalt, to co?”


 1. 1 lavinka 23 czerwca, 2009 o 12:16

  Ta para to pewnie byli jacyć blogerzy ;))))

 2. 2 sad.a.5 23 czerwca, 2009 o 1:33

  Bardzo mi sie ten tekst podoba:)
  Fajnie piszesz, pozdrawiam.

 3. 4 rubeus 27 czerwca, 2009 o 10:21

  Z chęcia stanę w szranki. statyw mam , aparat jako tako robi nocne fotki. Ba… Ja nawet z rozpędu jakoś tak w listopadzie czy grudniu wybrałem się z aparatem i statywem specjalnie do ogrodu aby fontannę i tryskającą wodę sfocić.

  Ps. Pozdrowienia od bibliotekarza (nie jedynego zresztą blogowicza z gtwb :-)) ) dla niedoszłego bibliotekarza.
  Ps2. Kto teraz wykłada historię książki ? A pan inż.
  Marek Iwanowski, paraduje w domowych papuciach po instytucie ?

 4. 5 Niedoszły Bibliotekarz 28 czerwca, 2009 o 6:28

  to fajna informacja! może w ramach nieustającej promocji bibliotek wykreować jakiś biblioteczno książkowo czytelniczy temat na gtwb 🙂
  dr Iwanowski 😉 powiem tak dziewczyny nazywają go czule dr Klapek a historię książki prowadzi dr Jacek Puchalski


Comments are currently closed.__Z_m_i_a_n_a__ adresu bloga teraz prowadzę go pod adresem:

http://arek.bibliotekarz.com

Zagłosuj w Katalogu Bibilolubów

Głosuj na biblioteką w Katalogu Bibliotek
Głosuj w Katalogu Bibliotek

Miniblog z mojego twittera

Archiwum chronologiczne

Czerwiec 2009
Pon W Śr Czw Pt S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Foty biblioteczne ;)

RSS Ostatnio dodane książki w Antykwariacie Ekslibris

 • Błąd: kanał prawdopodobnie nie działa. Spróbuj ponownie później.

Wymiana buttonami :)

Czytelnicy :)%d blogerów lubi to: