dupokracja

Tak sobie czytam, słucham, o tej koncepcji parytetu i  wkurzam się. Ręce mi opadają jak poznaję argumenty za tym rozwiązaniem i przeciwko niemu.

Moim  zdaniem to kolejna burza w szklance wody która kobietom nie da nic, jedyne co to skomplikuje tylko sytuację prawną i wzbogaci arytmetykę wyborczą. Weźmy coś z dystansem np. to co pisze u siebie Kataryna w 2004 roku! dobrze pokazuje jakie się generują sztuczne problemy. W radyjku jakiś polityk zwrócił uwagę że będzie łapanka na figurantki bo na liście wyborczej owszem będzie 50/50 ale kandydatki będą jako zapchajdziury od 50% w dół listy. Ciekawe jak wybrną partie które kolejność na listach wyznaczają poprzez zakup miejsca na liście? nie wiem czy to jest zgodne z prawem ale wiem że jest praktykowane.

Kiedyś wspierając znajomego byłem na jakiś wyborach w jego partii to kobiet nie było 50% może raptem 20% by się uzbierało wśród wyborców, więc co wybory (takie asymetryczne płciowo) poprzez głosowanie nie będą ważne? A może ustawa będzie też regulować takie szczegóły jak rozkład płci pośród wyborców? jak nie będzie po równo to wybory nie będą ważne :> idiotyzm i tyle

Moim zdaniem to czysty populizm i nic więcej. Nie tędy droga do wprowadzania kobiet na urzędy i do rządów bo jeśli trafią tam takie z łapanki a nie faktyczne działaczki to będą wyłącznie narzędziami w rękach facetów no chyba że o to chodzi :).

Po pierwsze kobiety edukować i zachęcać do działań w sferze publicznej, po drugie zapewnić im możliwości uczestniczenia w życiu publicznym gwarantując żłobki, przedszkola i edukując facetów.

Tyle że to program na lata i ciężka prac u podstaw a nie krzykliwe „ja dam kobietom” a one głupie się złapią na to 😦 i zagłosują na krzykaczy.

To może jeśli parytet jest taki dobry zróbmy w polityce parytety dla gejów, kolorowych, leworęcznych, łysych i tych co piją piwo albo od ręki niech GUS co wybory ogłasza jak wygląda średnia krajowa i jacy mają być przedstawiciele narodu!

Chyba jestem zgryźliwy :/

1 Response to “dupokracja”


  1. 1 rubeus 31 lipca, 2009 o 8:02

    Parytet narzucony z góry – zwłaszcza tak wysoki, jest czymś stucznym i na naszym ‚rodzimym’ gruncie się raczej nie przyjmie. Tam gdzie obowiązuje (bodajże któryś z krajów skandynawskich ) wcale nie przekłada się to na jakość.

    Ps. Czy szanowny kolega bibliotekarz głosował już na temat 22 akcji GTWB ?
    Tu o głosujemy
    http://www.sonda-gtwb.yoyo.pl/index.php


Comments are currently closed.__Z_m_i_a_n_a__ adresu bloga teraz prowadzę go pod adresem:

http://arek.bibliotekarz.com

Zagłosuj w Katalogu Bibilolubów

Głosuj na biblioteką w Katalogu Bibliotek
Głosuj w Katalogu Bibliotek

Miniblog z mojego twittera

Archiwum chronologiczne

Lipiec 2009
Pon W Śr Czw Pt S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Foty biblioteczne ;)

RSS Ostatnio dodane książki w Antykwariacie Ekslibris

  • Błąd: kanał prawdopodobnie nie działa. Spróbuj ponownie później.

Wymiana buttonami :)

Czytelnicy :)%d blogerów lubi to: