moje studiowanie na UW

Sam już nie wiem co myśleć. Im bardziej patrzę na to moje studiowanie tym bardziej mi się go odechciewa. Może to kryzys jakiś, a może cierpienie z powodu braku normalności.

Rozkład zjazdów jest znany z końcem roku kalendarzowego, opublikowany został dopiero pod koniec wakacji, siatka zajęć nadal niedostępna dla zaocznych a zajęcia mamy już za 2 tygodnie.

Jedyne co wydębiłem to informację że w piątki zajęcia nie zaczynają się przed 13.00 (też mi informacja), koleżanki z roku interesuje czy tak jak w poprzednich latach zaczynać się będą się od 15, bo to stwarza większe możliwości manewru z robotą.

Dzienni już mają siatkę zajęć, dziś się dowiedziałem że zintensyfikowani też mają (choć nieoficjalnie bo na stronach instytutu jej brak)

Mam chęć to pyrgnąć w kąt studiowanie i dać sobie spokój.

Instytut Informacji za każdym razem jak sobie tą nazwę wspominam w kontekście udzielanych informacji przez mój Instytut (kto wie może w jakiejś gablocie wisi siatka zajęć) to cedzę te słowa i przeżuwam.

Niesmak

Do tego porozmawiałem wczoraj czekając na wpis u dr (która znów nie dotarła na dyżur i będzie buba)  z innymi i się dowiedziałem że renoma UW to tylko już z rozpędu idzie. Jedna dziewczyna mówi że na politechnice w radomiu nigdy na nią w dziekanacie nie krzyczeli a tu (INP) zawsze na nią krzyczą. Inny koleś opowiadał że był na 2 uczelniach prywatnych i tam nie było takiego bałaganu. U nas w IINiSB przynajmniej jak profesor prowadzi zajęcia, to profesor przychodzi i prowadzi 🙂 ale w INP już to nie jest takie oczywiste i profesora podobno widać wyłącznie na egzaminie. Takie stadne wyczekiwanie aż dr przyjdzie daje wiele informacji o tym co się dzieje na uczelni.

Może i zrobię kiedyś magistra ale już wątpię czy na UW. Prestiż prestiżem ale jeśli się sprawdzą obawy co do istotnego przedmiotu dla mnie, że będzie go prowadził nazywany przez koleżanki czule dr „gumowy klapek” i mówiąc krótko położy przedmiot, to się pochlastam  z żałości. Nie będę ryzykował ciągnięcia procesu zdobywania wiedzy magisterskiej na UW z takim wykładowcą i w takim bałaganie, nie chcę papieru tylko wiedzę.

Mam rok na weryfikację spostrzeżeń (a instytut na przekonanie mnie i innych że warto do niego uczęszczać dalej), a że idą ważne chwile było nie było rok to jest nasz  ostatni 😉 to aż się boję co może nas spotkać.

wow wyżaliłem się, ale wcale mi nie lepiej 😦

Reklamy

6 Responses to “moje studiowanie na UW”


 1. 1 bibla Wrzesień 23, 2009 o 3:10

  aaaaaaaaaaa… i ja to zrobiłam przed chwilą u siebie..
  no ładnie sie zgraliśmy ;P

 2. 2 Niedoszły Bibliotekarz Wrzesień 23, 2009 o 3:51

  widać taka karma nieprzychylna UW 😦

 3. 3 karolina.ja Wrzesień 23, 2009 o 10:15

  Nie tylko na UW tak jest. Ja studiuję na UŚ i to też porażka. Magistra raczej będę robić, ale na pewno nie tam. W każdym razie ja przynajmniej domyślam się kiedy pojawi się plan zajęć. Zapewne tak jak zwykle, dzień przed pierwszym zjazdem. Ciekawi mnie czemu koleżanki studiujące na UJ jakoś nie narzekają, pewnie sprawdzę to za rok.

 4. 4 Niedoszły Bibliotekarz Wrzesień 24, 2009 o 7:28

  heh rosma też się wczoraj odbiła od instytutu 😦 ale co ciekawe z innymi niż ja informacjami niż ja
  tia Instytut Informacji….

  swoją drogą tośmy się zbiegli z tym narzekaniem 🙂 3 osoby w jeden dzień

 5. 5 rubeus Wrzesień 24, 2009 o 5:55

  Ja za czasów mojego studiowania [czyli 8 lat temu], myślałem przelotnie o przeniesieniu się po dziennym licencjacie na zaoczne magisterskie.
  Jak widzę niektóra kadra na mojej instytutowej alma mater, jest nie zniszczalna.
  btw. miałem kiedyś zamiar chodzić na fakultet z programowania obiektowego u pana dr inż., ale po pierwszych zajęciach czym prędzej się wycofałem i wybrałem seminarium z historii indian północnoamerykańskich 🙂

  ps. zostawiłem ci tweeta ws. pracy
  odezwij się jak możesz na e-mail’a
  rubeus@gazeta.pl

 6. 6 anhydryt Październik 1, 2009 o 10:17

  Idzie jesień i temat chyba wszędzie powraca, bo tu też http://nie-bieska.blogspot.com/2009/09/pokutujacy-stereotyp.html

  Ja nie z UW, ale u mnie też burdel zawsze.


Comments are currently closed.__Z_m_i_a_n_a__ adresu bloga teraz prowadzę go pod adresem:

http://arek.bibliotekarz.com

Zagłosuj w Katalogu Bibilolubów

Głosuj na biblioteką w Katalogu Bibliotek
Głosuj w Katalogu Bibliotek

Miniblog z mojego twittera

 • RT @Bart_Wielinski: 2016 ratuj Trybunał 2017 ratuj drzewa 2018 ratuj sędziów 2019 ratuj szkoły 2020 ratuj dziennikarzy 2021 ratuj się, kt… 11 hours ago
 • RT @GamOverorg: - Jaką szkołę musi ukończyć premier, żeby spełnił wszystkie swoje przedwyborcze obietnice? - Hogwart. #grzankaGO 2 days ago
 • @KPorembinski Idź do roboty :> najlepiej w bibliotece... 2 days ago
 • RT @RPisarzowski: 20 mln zł na 6 tys. followersów na Twitterze, 51 na Instagramie i 13 subskrypcji na YouTube. 8 mln zł na oczernianie sędz… 3 days ago

Archiwum chronologiczne

Wrzesień 2009
Pon W Śr Czw Pt S N
« Sier   Paźdź »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Foty biblioteczne ;)

RSS Ostatnio dodane książki w Antykwariacie Ekslibris

 • Błąd: kanał prawdopodobnie nie działa. Spróbuj ponownie później.

Wymiana buttonami :)

Czytelnicy :)


Reklamy

%d blogerów lubi to: